fbpx
Drink z wódką i ogórkiem

1 maja 2020

Drink z wódką i ogórkiem

Wiesz, jaki jest mój ulubiony drink? To… wino z winem. Latem, podczas spotkań z przyjaciółmi, dodatkowo Aperol Spritz. Mogło cię zmylić to, że robiłam sesję dla mobilnych barmanów, ale cóż, jeśli chodzi o alkohol, jestem nieco ograniczona.

Planuję to zmienić, szczególnie że moja dzisiejsza propozycja – drink z ogórkiem – zyskała dużą przychylność, gdy opublikowałam ją na Facebooku (komentarz mojego brata, „W końcu jakieś normalne przepisy”, pozostawię bez komentarza).

Dlatego już niedługo zaczną pojawiać się proste drinki do zrobienia w domu, z popularnych składników, bo mimo wszystko moje wino z winem wygrywa i nie mam zamiaru kupować egzotycznych likierów. Jako pierwszy oczywiście – pomysł na drinka z wódką, limonką i ogórkiem.

Pychota, mówię ci. Jest orzeźwiający, idealny na letnie imprezy, a już w szczególności na grilla. Wydaję ci się, że wódka i ogórek to dziwne połączenie? Nic bardziej mylnego! Zresztą, wiedziałam, że to będzie dobre, ponieważ nagminnie przygotowuję wodę lub lemoniadę z ogórkiem (koniecznie muszę ją w końcu sfotografować i dać ci przepis!).

No dobra, to do dzieła.

Ilość porcji: 1

Czas przygotowania: 3 min

Kalorie: 320*

Składniki na prosty drink z ogórkiem

Tani drink z ogórkiem i wódką - przepis

  • Do dowolnej szklanki wrzuć kilka kostek lodu, dodaj gałązkę mięty oraz limonkę. Wlej wódkę oraz Sprite’a, wymieszaj całość.

* To właśnie jeden z powodów, dla którego rzadko piję drinki. Taką samą ilość kalorii ma ok. 500 ml białego, wytrawnego wina, więc rachunek jest prosty.

drink z ogórkiem

Słomki do napojów – plastikowe, papierowe, metalowe. Jakie słomki do drinków wybrać?

Jesteś jedną z tych osób, która nie wyobraża sobie drinka bez słomek? Choć dla mnie to akurat nie problem, znam wiele osób, dla których ma to bardzo duże znaczenie. I niestety, do każdego drinka używają nowej słomki, oczywiście plastikowej. Myślę, że temat ten jest tak dobrze znany, że nie muszę tłumaczyć, że nie jest to ekologiczne rozwiązanie. Co prawda nie jestem zero waste freakiem, ale tam, gdzie się da, ograniczam zużycia plastiku. A w tym wypadku jest wiele alternatyw, więc się da, bez żadnego wysiłku.

Jedną z nich są słomki papierowe, których możesz używać w domu, coraz częściej pojawiają się też w barach, knajpkach. Ja jednak nie lubię przez nie pić, ponieważ czuję smak papieru. W gruncie rzeczy w ten sposób również generujesz śmieci (plus za ich biodegradowalność).

Dlatego ja używam słomek metalowych, które dostałam w prezencie. Od razu zaznaczę, że picie przez nie, nie sprawia, na napój ma metaliczny posmak (w końcu sztućców też używamy metalowych…). Ja mam dwie wersje – jedną prostą, drugą z zakrzywioną końcówką, a do tego czyścik. Wszystkie znajdują się w jutowym woreczku, dzięki czemu mogę je trzymać w torebce. I jak idę na miasto, to zawsze zamawiając drinka, mówię, że nie chcę słomki. Co ciekawe, już kilka razy zdarzyło mi się, że barman/barmanka się na to uśmiechnęli i powiedzieli, że ich to cieszy.

A więc może ty też przyłączysz się do akcji #NieBierzRurki?2 thoughts on “Drink z wódką i ogórkiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.