fbpx
Barman na wesele, eventy – czy warto skorzystać? Ile kosztuje barman na wesele?

20 marca 2020

Barman na wesele, eventy – czy warto skorzystać? Ile kosztuje barman na wesele?

Planujesz wesele i chcesz, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pyszne jedzenie, piękna sala, doświadczony fotograf – i ty, w wymarzonej sukni ślubnej. Ale czegoś ci jeszcze brakuje i wtedy wpadasz na pomysł fantazyjnych drinków przygotowanych przez profesjonalnego barmana. Tylko jak to zrealizować?

Kim są mobilni barmani?

Zastanawiasz się, czemu w ogóle u mnie taki temat się pojawia? To proste – jakiś czas temu miałam okazję robić zdjęcia mojemu koledze i jego wspólnikowi, którzy założyli własną firmę, i to właśnie usługę barmana na wesele. Co więcej, robiłam ich stronę (z czystej, zawodowej ciekawości), więc powiedzmy, że poznałam ich biznes od podszewki. I teraz chciałabym o nich napisać z dwóch powodów.

Po pierwsze, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało o ich działalności (w końcu miałam okazję pić ich drinki i nie raz byłam w katowickim barze, w którym na co dzień pracują). A po drugie, naprawdę uważam, że to super atrakcja na wesele, ale o tym będę jeszcze pisać za chwilę.

Przechodząc do rzeczy, barman na wesele (lub inne eventy), to profesjonalista, który może przyjechać na twoją imprezę z własnym mobilnym barem (patrz te zdjęcia!), szkłem (czyli szklankami, kieliszkami – przesiadując z nimi, mimowolnie przejmuję ich terminologię) oraz akcesoriami barmańskimi.

Drink bar cena
Mobilni barmani za barem

Zaraz napiszę, jak to wszystko działa i opowiem nieco o moich własnych doświadczeniach. Ale zanim to zrobię, muszę ci jeszcze powiedzieć, gdzie ich znajdziesz prawda? Możesz sprawdzić ich profil na Facebooku i w ten sposób się z nimi skontaktować.

Mobilny barmaan

To jest Paweł…

Łukasz barman na wesele

…a to Łukasz.

Jak działa barman na wesele?

Od razu zaznaczę, że sposób działania mobilnego baru piszę na podstawie tego, jak do tego podchodzi Bomblers Event. Myślę jednak, że to dość ustandaryzowane praktyki i w każdym przypadku będzie to wyglądać podobnie.

Jeśli masz pewność, że chcesz skorzystać z usług barmana na wesele, musisz zacząć od skontaktowania się z odpowiednią firmą, co jest dość oczywiste.

Następnie umawiasz się na spotkanie, na którym ustalane są wszystkie szczegóły – gdzie odbywa się wesele, na ile osób. Mówisz, jakie lubisz drinki, a mobilni barmani na tej podstawie zaproponują całe menu. Tu od razu jako ciekawostkę dodam, że profesjonalni barmani nie lubią, jak mówi się drinki, a ich mobilny bar nazywa drink barem – to są coctaile, a nie drinki. No ale cóż…

Bar na wesela
Drink z anansem

Wracając do tematu. Gdy podstawowe szczegóły są uzgodnione, możecie wspólnie ustalić, kto zapewnia alkohol. Albo zajmujesz się tym, albo zlecasz to mobilnym barmanom, choć wtedy koszt usługi może się zwiększyć. Za to… za alkohol zapłacisz mniej, ponieważ mogą oni korzystać z preferencyjnych cen w hurtowniach (tu znowu wtrące, że Bomblers Event na co dzień pracuje w katowickich barze, mają więc dostęp do wielu sprawdzonych hurtowni, które obsługują lokale gastronomiczne).

W dzień ślubu na sali montowany jest mobilny bar, rozkładane jest szkło i wszystkie akcesoria. A potem, ty i twoi goście możecie z niego korzystać przez całą noc (lub tak długo, jak będzie określone to w umowie).

Czy warto? Moim zdaniem tak. Nie byłam nigdy na weselu z tak profesjonalnym barem, ale na jednym, w którym uczestniczyłam, zorganizowano stół „barmański”, a kelner pracujący w tej sali robił drinki (można było je wybrać z karty). Co prawda nie wyglądało to tak efektownie, no i trochę serce mnie bolało, jak widziałam, jak przygotowywany jest Aperol Spritz (kto mnie zna, wie, że jestem fanką tego drinka, a prosecco to już w ogóle), natomiast była to alternatywa dla wódki, której nie piję i wina, które choć lubię, nie jest dobrym wyborem na całonocną imprezę. Widziałam też, ze naprawdę sporo osób korzystało z tej możliwości.

Barman na wesele – cena. Ile kosztuje barman na wesele?

Wiesz już, kim jest i co robi barman na wesele, a nawet masz namiary na dwóch świetnych kandydatów. Czyli pozostaje pytanie, ile to kosztuje… Tu odpowiedź nie jest łatwa, bo jak zwykle, to zależy. Od tego, jak długo mobilny barman będzie pracować, gdzie odbywa się wesele, jak rozbudowaną kartę chcesz mieć.

Ale z pewnego źródła mam szacunkowe kwoty. Gdy na weselu będzie do ok. 100 gości, cena barmana na wesele wyniesie od 800 do 1200 zł. Wtedy całą imprezę obsługuje jeden barman.

W przypadku większych wesel, powyżej 100 osób, trzeba zatrudnić drugiego barmana (to oczywiste, taka atrakcja cieszy się dużą popularnością, a nikt nie chce przegapić najważniejszych momentów, bo stał w kolejce przy barze). Wtedy cena rośnie do ok. 1300-1600 zł.

Czy warto? Moje zdanie już znasz. A jeśli się ze mną zgadzasz, to zgłoś się do Bomblers Event – działają na terenie całego kraju.

Drink bar

Te przepisy mogą Ci się spodobać

Drink prosecco z marakują

Drink prosecco z marakują

Chcesz w prosty sposób urozmaicić drink z prosecco? Dodaj do niego marakui! Uzyskasz orzeźwiający, lekko kwaskowy cocktail, który szybko Ci się nie znudzi. Chcesz się przekonać?

Limoncello spritz

Limoncello spritz

Orzeźwiający, kwaskowy i na bazie prosecco – czego więcej można wymagać od drinka? Dlatego w planach na weekend obowiązkowo uwzględnij Limoncello Spritz.