Fotografia kulinarna – współpraca

Skoro tu jesteś, to pewnie wiesz, jak duże znaczenie mają zdjęcia jedzenia w promocji produktów spożywczych, działaniach marketingowych restauracji, czy (co oczywiste!) w tworzeniu e-booka z przepisami. Ale czy wiesz, jak fotografować jedzenie, aby było apetyczne, zachęcało do spróbowania? Nie martw się, od tego jestem ja. Fotografią kulinarną i stylizacją żywności zajmuje się nie tylko na potrzeby własnego bloga, ale również podejmuję współpracę z osobami, które potrzebują artystycznych zdjęć jedzenia.

Dlatego, jeśli chcesz wypromować restaurację, przedstawić swój produkt w akcji lub potrzebujesz zdjęć potraw do mediów społecznościowych, chętnie podejmę się tego wyzwania. Sprawdź ofertę współpracy oraz zapoznaj się z moim portfolio. A jeśli masz wątpliwości, napisz do mnie na adres [email protected].

Fotogriafia kulinarna i stylizacja żywności

Potrzebujesz zdjęć jedzenia do ulotek lub restauracyjnego menu? A może jesteś w trakcie tworzenia kulinarnego e-booka i nie masz czasu lub umiejętności, aby zająć się stworzeniem zdjęć zachęcających do skorzystania z przepisu?

Zgłoś się do mnie, a z chęcią ci pomogę – również, jeśli wymaga to z mojej strony samodzielnego przygotowania potrawy. Mam doświadczenie zarówno w gotowaniu, jak i w stylizacji oraz fotografii kulinarnej. A jaka jest cena fotografii kulinarnej? To już ustalimy wspólnie, na podstawie tego, czego potrzebujesz. Każda współpraca wyceniana jest indywidualnie, a brane są pod uwagę takie czynniki jak zakres sesji, przeznaczenie fotografii jedzenia, a także to, czy będziemy wspólnie pracować jednorazowo, czy długoterminowo.

Zupa krem dyniowa aromatyczna
Świąteczne jajka na miękko

Fotografia reklamowa kulinarna - zdjęcia potraw, opracowanie przepisów

Zdajesz sobie sprawę z tego, że samo zdjęcie i opis produktu nie wystarczą, aby klienci zdecydowali się na jego zakup? Często warto pokazać go w akcji, przedstawić, jak kreatywnie można go wykorzystać. Dlatego mogę opracować przepisy z wykorzystaniem twojego produktu, które następnie sfotografuję według określonych wytycznych. Co to oznacza?

Jeśli zdjęcia kulinarne przygotowywane są na twój kanał w mediach społecznościowych lub na stronę internetową, muszą być spójne z wizerunkiem marki. Nie wiesz, w jakim kierunku chcesz iść? Nie ma sprawy. W końcu fotografia jedzenia to moja działka i podpowiem ci, jak kolorystyka zdjęć wpływ na klimat, kiedy lepiej sprawdzą się jasne stylizacje, a kiedy pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół potrawy.

I nie martw się, że w trakcie współpracy zmienisz zdanie. Fotografia potraw musi odpowiadać na twoje aktualne potrzeby, dlatego ja podchodzę do tego elastycznie.

Zdjęcia kulinarne do e-booków

Tak jak ja, jesteś autorką/autorem przepisów? W takim razie na pewno dobrze się zrozumiemy! Wiem, ile czasu zajmuje wymyślenie i opracowanie przepisów, a przecież jeszcze trzeba zrobić zdjęcia. W tym ostatnim mogę cię wyręczyć – wystarczy, że podeślesz mi listę składników oraz sposób wykonania potrawy, a ja o wszystko zadbam, by na końcu wysłać ci apetyczne zdjęcia potraw w wybranym przez ciebie rozmiarze, które już tylko wrzucisz do swojego e-booka.

Dodatkowo dobra wiadomość jest taka, że często wykonuje kilka różnych kadrów, pomysłów na zdjęcia, więc prawdopodobnie dostaniesz więcej niż jedno ujęcie.

Bataty z fetą i garanatem
Negroni drink

Reklama w mediach społecznościowych, zdjęcia jedzenia

Chcesz zareklamować swój produkt/usługę związaną z branżą spożywczą lub restauracyjną? Stworzę dla ciebie wpis sponsorowany na blogu oraz w mediach społecznościowych (na Instagramie i Facebooku), który zostanie uzupełniony o moje zdjęcia, dopasowane do charakteru współpracy (stylizowane zdjęcia produktów i/lub zdjęcia potraw). W tym wypadku zajmę się wszystkim, od opracowania przepisu, przez przygotowania potrawy, aż po same zdjęcia i publikację wpisu. Dzięki temu twoją markę będzie mogło poznać więcej osób.

Fotografia dla restauracji, kawiarni, barów

Prowadząc jakąkolwiek firmę z branży gastronomicznej, na pewno wiesz, że klienci jedzą też oczami. Tylko zanim będą mogli przekonać się, jak apetyczne jest jedzenie u ciebie, musisz im to pokazać. Dlatego mogę przyjechać do twojej restauracji, knajpki i wykonać stylizowane zdjęcia wybranych potraw w menu, a także zdjęcia wnętrza.

Jestem otwarta na nowe formy współpracy i jeśli masz pomysł, który chcesz zrealizować z moją pomocą – śmiało pisz. Nie masz pomysłu? Też nie szkodzi. Jeśli dasz mi znać, czego potrzebujesz, zastanowię się nad atrakcyjną formą reklamy. Artystyczne zdjęcia jedzenia możesz opublikować w swoich mediach społecznościowych, umieścić je w drukowanym menu lub w ulotkach promujących twoją firmę. Dla przykładu współpracuję z mobilnym barmanem na wesela i na jego potrzeby przygotowałam fotografie drinków do katalogu z propozycjami koktajli. Jednocześnie klient, w ramach promocji swojej marki, publikuje te zdjęcia w mediach społecznościowych wraz z przepisem na smaczne drinki.

Mobilny barmaan

Masz pytania? Napisz do mnie, a wszystko ci wyjaśnię 😉

Fotografia kulinarna – zdjęcia jedzenia i warunki współpracy

Jesteś zainteresowany/a jedną z powyższych form współpracy? W takim razie sprawdź poniżej, jak najczęściej pracuje.

Fotografia kulinarna – Katowice, Śląsk. Fotografia jedzenia dla klientów z całej Polski

Zajmuje się fotografią kulinarną w Katowicach oraz na Śląsku, w sytuacji, gdy konieczny jest dojazd do siedziby twojej firmy (restauracji, firmy eventowej). Wystarczy, że umówimy się na dogodny termin, aby zrealizować projekt. Swój biznes prowadzisz dalej, ale to właśnie mnie chcesz zatrudnić? W zależności od wielkości zlecenia uwzględniam również dojazd w pozostałe miejsca w Polsce.

Najczęściej jest jednak tak, że nie musimy się spotkać, aby móc ze sobą współpracować. Wtedy zdjęcia wykonam w swoim studio, z wykorzystaniem własnych teł, naczyń, akcesoriów. Gotowe zdjęcia potraw udostępnię ci w wersji cyfrowej, do pobrania.

Fotograf kulinarny – jak przebiega współpraca?

Nie pracowałeś nigdy z fotografem kulinarnym? Pokrótce przedstawię, jak wygląda współpraca w moim przypadku.

Najpierw przeprowadzę wywiad twoich potrzeb – jakie zdjęcia ci są potrzebne, czy masz sprecyzowane warunki odnośnie kolorystyki, kompozycji, czy sposobu kadrowania. Jeśli nie do końca wiesz, co się sprawdzi w twoim przypadku, możemy przeanalizować dotychczasową, wizualną stronę twojego biznesu i wspólnie zastanowić się, jakie rozwiązania będą do niego pasować.

Gdy mamy to ustalone, ja zabieram się do pracy. Mogę fotografować danie z twojego lub przygotowanego przeze mnie przepisu. Korzystam z własnych teł, naczyń, propsów, jeśli sytuacja będzie tego wymagać, mogę wykonać tła dla konkretnego zlecenia, bądź dokupić ceramikę, inne akcesoria, które będą wykorzystywane wyłącznie w sesjach dla ciebie. Po sesji zajmę się obróbką fotografii i gotowe pliki prześlę do ciebie.

W przypadku, gdy chcesz wykonać zdjęcia potraw we własnej restauracji, siedzibie firmy, przyjadę z najbardziej przydatnymi akcesoriami, lecz bazować będziemy na twoich naczyniach, które stali klienci już bardzo dobrze znają.

Jaki jest czas wykonania każdego zlecenia? To zależy od ilości i różnorodności zdjęć, a także tego, ile projektów aktualnie realizuje. Ustalimy to na początku, przy czym jednego możesz być pewna/pewien – terminowość to dla mnie rzecz najważniejsza, zdjęcia zawsze otrzymasz na czas.

Fotografia kulinarna – cennik

Jaki jest cennik fotografii kulinarnej? Tego niestety… ci nie napiszę, ponieważ jak to często z usługami bywa, cena uzależniona jest od wielu czynników. Napisz do mnie, przedstaw swoje potrzeby, a ja wycenię swoją pracę.