Organizujesz firmową wigilią i nie wiesz, co do jedzenia przygotować? Choć teoretycznie jest to całkiem proste, w praktyce może spędzać sen z powiek. Na szczęście mam przygotowanych kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.
Gdzie zorganizować wigilię firmową?
Organizację wigilii z pracownikami rozpocznij od podjęcia decyzji, gdzie spotkanie ma się odbyć. Tutaj najczęściej są dwie opcje:
- restauracja;
- siedziba firmy.
W pierwszym przypadku Twoim jedynym zadaniem jest wybranie miejsca, zarezerwowanie terminu i zaakceptowanie jednej z kilku propozycji menu. Największym plusem tego jest oszczędność czasu, aczkolwiek minusów może być całkiem sporo. Pierwszym z nich są wyższe koszty, na które nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Druga kwestia związana jest z ilością miejsca. Gdy zatrudniasz kilkudziesięciu pracowników, znalezienie odpowiedniej restauracji w pobliżu może okazać się problematyczne. Jest jeszcze kwestia dojazdu, który dla niezmotoryzowanej części zespołu nie zawsze będzie łatwy.
W każdej z tych sytuacji często lepszym pomysłem jest organizacja wigilijnego spotkania w siedzibie firmy. Co wtedy z jedzeniem? Można zamówić zewnętrzny catering. Nie dość, że masz większą dowolność w komponowaniu menu, to jeszcze wszystko zostanie przywiezione oraz rozłożone na wybraną godzinę, a Ty nie będziesz musiał/a się tym zajmować.
Przykładowo, catering wigilijny w Katowicach od Catering Arts może obejmować:
- dostarczenie i rozłożenie jedzenia w określonym miejscu;
- nakrycie stołu i przygotowanie świątecznych dekoracji;
- zapewnienie podstawowego wyposażenia, umożliwiającego rozłożenie bufetu, a także wypożyczenie zastawy;
- przygotowanie bufetu z alkoholem oraz ciepłymi napojami;
- rozłożenie stołów i krzeseł cateringowych;
- obsługę kelnerską;
- posprzątanie po spotkaniu.
W zależności od warunków w siedzibie, a także budżetu, możesz zadecydować, z których z powyższych opcji skorzystać.
Świąteczna tradycja, czyli co do jedzenia na wigilię firmową
A co do jedzenia wybrać na świąteczne spotkanie firmowe? Bezpiecznym wyborem zawsze są tradycyjne potrawy wigilijne takie jak:
- czerwony barszcz z uszkami;
- kapusta z grzybami;
- gołąbki;
- pierogi z kapustą i grzybami;
- smażony lub pieczony karp;
- ryba po grecku;
- makówki lub kutia;
- piernik staropolski.
Uwzględnij jednak wcześniej, czy w Twoim zespole znajdują się weganie lub wegetarianie, dla których należałoby specjalnie skomponować niektóre potrawy. Tutaj sporą zaletą jest korzystanie z cateringu, który zapewnia większą elastyczność. Restauracje zwykle mają przygotowane dwie lub trzy opcje menu i nie ma możliwości wymiany konkretnych potraw.
Wigilijne spotkanie z kulinarnym motywem przewodnim
A gdyby tak zerwać ze świąteczną tradycją i… stworzyć całkowicie nową? Świetnym, oryginalnym pomysłem jest organizacja wigilijnej imprezy firmowej z kulinarnym motywem przewodnim, który zmienia się co roku. W ten sposób można na chwilę przenieść się do słonecznej Hiszpanii, zakosztować aromatycznej kuchni włoskiej lub rozkoszować się kuchnią bałkańską. W okresie, gdy jesteśmy z każdej strony atakowani klasycznymi, bożonarodzeniowymi daniami, stanowi to całkiem miłą odmianę.
Artykuł sponsorowany.